زیبایی بسته بندی با کمترین هزینه و حمل نقل امن تر را با دستگاه شیرینگ پک تجربه کنید . با شیرینگ کردن محصولات ، بسته بندی با کارتن و هزینه های جاری آن را حذف کرده و به بسته بندی ایده عالی که می خواهید برسید . محصولات خود را تکی یا به صورت مجموعه ای توسط یک لایه فیلم شیرینگ ، پلی پروپیلن ، پلی اتیلن و … با حرارت داخل تونل شیرینگ پوشش داده می شود . که این فرآیند توسط دستگاه شیرینگ پک صورت می پذیرد .

کاربرد دستگاه شیرینگ پک :

  1. بااستفاده از این دستگاه و این سبک بسته بندی از ورود نم و رطوبت و خیسی به داخل محصول جلوگیری می شود .
  2. به دلیل اینکه بسته بندی شیرینگ یک بسته بندی شفاف است ، محصولات به خوبی قابل مشاهده هستند ، این یکی از بزرگترین مزیت های این روش است.
  3. یکی دیگه از مزیت های این روش که کمک بخصوصی در حمل و نقل قرار دادن محصولات کنار یک دیگر است .
  4. بیشترین لوازم بهداشتی ، شوینده ها و خوراکی ها برای رعایت بیشتر بهداشت با روکش شیرینگ پوشیده می شوند .

دستگاه شیرینگ محصولات

نحوه کارکرد دستگاه شیرینگ :

در ابتدا نیاز به دستگاه شیرینگ داریم . در ابتدا محصول مورد نظر را به کمک نوار نقاله به داخل دستگاه شیرینگ هدایت می کنم ، مقداری از قشای نازک از متریال پلاستیک را داخل شیرینگ می گذاریم . محصول از داخل محفظه ای عبور می کند که به آن کوره می گوییم ، در این قسمت اندکی حرارت به فیلم دمیده می شود تا نرم شود این حرارت در اکثر دستگاه ها قابل تنظیم می باشد . در انتها دوباره کوره استفاده می شود اما این بار برای خنک کردن تا لایه منقبض و خشک شود و دور محصول را بگیرد . اکنون محصول ما داخل پوشش قرار گرفته است .

انواع دستگاه های شیرینگ پک :

  1. شیرینگ پلی اتیلن : در این نوع دستگاه شیرینگ ، از نایلون شیرینگ که استقامت بالایی دارد استفاده می شود . از این دستگاه در بسته بندی های سنگین مثل باکس های آب معدنی ، نوشابه خانواده و … استفاده می شود .
  2. شیرینگ تونلی : به علت نداشتن فک دوخت ، سرعت بیشتری نسبت به مدل کابینتی دارد . از این نوع دستگاه شیرینگ در بنگاه های صنعتی استفاده می شود .
  3. شیرینگ اتوماتیک کانوایردار : اصلی ترین مزیت دستگاه شیرینگ پک اتوماتیک کانوایر دار داشتن تسمه نقاله کوچک برای هدایت محصول به بیرون کابین بعد از بسته بندی ست . شیرینگ اتوماتیک کانوایر دار دارای سرعت بسته بندی بالا و همچنین امکان تنظیم حرارت ، سرعت کانوایر و زمان بسته بندی ست .
  4. شیرینگ کابینی : مورد استفاده در صنایع غذایی ، خصوصا رستوران ها ، هتل ها بیشتر از این نوع شیرینگ برای مصارف کارگاهی و خانگی استفاده می شود .